Time management při home office

Time management při home office

Dnes je již home office výraz, který bezpečně každý slyšel. Pro ty, kteří mají ovšem problém s jeho udržením se tady podělím o nějaké mé zkušenosti, rady & tipy.

1. Z hlavy na papír

Můj ze všeho úplně první tip je, abyste si svoje povinnosti vypsali na papír. Ne do mobilu ani do počítače, obyčejný papír a tužka. Způsobíme tím, že mozek fyzicky něco píše, přemýšlí nad tím jiným způsobem a hlava se tím nemusí už zaobírat. Samozřejmě, že možností mobil/pc nic nezkazíte a efekt to ve výsledku bude mít podobný, ale jde mi i o tu meditativní chvilku, v zápalu práce si na sebe aspoň při tomto rituálu najdete čas a i když to řeknu blbě, tak zkrátka jen budete. A to ve výsledku má velikou moc.

Vypsat si všechny úkoly s datumovkou, napsat si problémy a co je náš cíl v ten den, v ten týden, na ten měsíc. Zkrátka být v obraze, protože co neměříme nemůžeme ovlivnit. Jestliže nebudeme mít na sebe bič v životě nedosáhneme takových výsledků, jakých bychom reálně mohli.

Tenhle problém mi nedá spát…

Každý máme teď určité množství problémů, nicméně nemůžeme krmit svou mysl jen přikládáním do ohně. To je špatně. K napsanému problému si vypište minimálně 3 až 4 řešení, jak danou situaci vyřešit. Uvedu příklad.

MÁM MÁLO PENĚZ (problém)

  • Snížit výdaje a neutrácet za věci, které nepotřebujeme
    provedení: systém pokladničky – tento systém sám aplikuji a je to systém, který dokáže ušetřit hromadu peněz a času. Je jedno, jestli pokladnička = nový účet v bance nebo je to opravdu fyzická pokladnička. Je taky jedno, jestli je to termínovaný účet nebo jen klasický. Jde už jen o tu myšlenku toho si peníze někam odkládat.
  • Najít si brigádu/při výdělek
    provedení: V době karantény, kdy hromada lidí nemá práci máme možnosti 3, ale já stejně uznávám jen 2 😉 Možnosti první je na sobě pracovat, vzdělávat se, číst si, zdokonalovat produkt, aby po krizi přišla místo beta verze naše alfa verze. Začít neziskový projekt, který se časem stane ziskovým je přeci pěkná vidina. Co druhá možnost… Volím si práci nebo nějakou brigádu opravdu najít. Můžeme tak být pasivně vzděláváni a ještě si něco vyděláme. Každá zkušenost je k nezaplacení. A třetí možností, mým já nenáviděná, kritizovat a sedět na zadku doma a koukat na tele novely nebo hrát hry celé dny. To si vezměte opravdu jen jako odměnu.
  • třetí možnost nechám na zamyšlení ostatních. Snažte se trochu i sami 🙂 ale protože nejsem jen tlučhuba, tak ještě jednu možnost poradím. Udělejte si pořádek doma a zkuste taky něco prodat a vyhodit. Třeba vás napadne nějaká zajímavá příležitost dropshippingu.

Nástroje efektivity při TM

První věc, nad kterou přemýšlím, když si dělám časový harmonogram jsou “dedlajny” existuje hromada aplikací jako pro iOS, tak pro android, ale ve výsledku je to nulové. Jsme lidi, stejně to porušíme. Nabízím zde tedy nějaké efektivní ověřené metody. Ověřené, tím myslím, že mi fungují.

Parkinsonův zákon

V momentě, když máme zkoušku za dva dny, naučíme se toho strašně moc a druhou otázkou je, že opravdu nejsme unavení a jedeme téměř na plné obrátky pořád. Z tohoto vyplývá Parkinsonův zákon.

V téhle době, kdy i já mám hromadu povinností, dávám si deadline na jednotlivé činnosti daleko dříve, než ho opravdu mám. Přirozeně si neužiji tolik seriálů, tolik her či tolik párty, ale práce je hotová a já se mám ve výsledku lépe. Teď nastává otázka, jestli to člověku zvýší efektivitu, i když ví, že to tak opravu s termínem odevzdání není… Pokud nebudeme fungovat se zátěžovou vestou, tak se tuhle metodu dostatečně dobře nenaučíme pracovat. Dát si na úkol dva dny, protože potom už mám schůzku, směnu, návštěvu, apod. Nebo si dát na úkol týden. Jak dlouho na ten úkol budu mít, tak dlouho ho budu dělat. To je základ této metody.

Paretovo pravidlo 80/20

Tento princip je pojmenován po Vilfredu Paretovi, jenž byl italským ekonomem. Na konci 19. století zjistil, že 80 % bohatství vlastní jen 20 % lidí. Toto mu vrtalo hlavou a vznikl princip, dnes známý pod názvem pravidlo 80/20.

Prakticky se dá pravidlo transformovat do několika podob. Můžeme jej použít v byznysu, ve škole, při rozhodování a mohl bych tady nadále jmenovat další. Nicméně z toho, co už víme, platí: 80/20, tudíž 20 % informací nám dává 80% úspěšnost. Narážím těmito slovy na to, že málo občas znamená více. Práci je potřeba chytře delegovat. Proč bych mě znova vymýšlet kolo? Proč je lepší pracovat společně a pak si práci rozposílat mezi kolegy? Je to efektivní… To je ta odpověď.

Prioritizace

Každý den nám naskakuje hromada činností a hromada problémů, jak jsem již avizoval na začátku. Jenže musíme i v této době musíme zvážit své priority a podle nich jednat. Jestliže je prioritou škola, nebudu dělat hromadu vlastních projektů, jestli je však naopak škola ne tak důležitá, budu se věnovat projektům, sportu. Zkrátka tomu, co mi tu prioritu tvoří.

Tohle bylo pár základních nástrojů, napište mi prosím do komentářů nebo na sociální sítě, jestli se článek líbil a jestli takový obsah stojí za to, abych ho zde publikoval. Příště bychom pokračovali v nástrojích a ukázali si time boxing, jakožto velice silný nástroj TM a mnoho dalšího…

Váš, ŠK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *