Příležitost jménem KORONA…

Příležitost jménem KORONA…

Momentální situace je pro nás raritní, řekl bych možná jedinečná a stejně tak dost možná poslední. V televizi a na internetu se řeší jen nakažlivost, smrtelnost a vše týkající se korony. Momentálně nejspíše přijde nějaká krize, nějaký dozvuk této pandemie a nebo se možná rozjede znovu s druhou vlnou.

Uděláme si krátké shrnutí… Školy se zavřely, hromada lidí je doma na Home office, někteří bez práce či na sražené mzdě. Ohrožuje nás opravdu smrtelný virus a svět je teď úplně na nic. Takto nás to nutí vidět média. Kdo mě zná, tak ho nepřekvapí moje nenávist k médiím, zvláště k těm masovým. Zkusme pohled na tohle celé obrátit, zkusme jiný úhel. Koukejte.

Pandemie nám dala svobodu…

Kdy se nám naskytla možnost dělat opravdu cokoliv? Vždy tam byla práce, vždy tam chyběl čas. Nejméně si vážíme toho, co máme. Kolik času je a nebo jsme měli, si uvědomíme až pak, až jej ztratíme a tohle opadne. Kolik lidí chtělo cvičit a čekali, až bude čas. Kolik lidí řeklo, že udělá (doplňte si), až bude čas. Že se pověnují dětem, až bude čas. Vidíte to? Čas je, svoboda rozhodnutí je taky a to, že nemůžu do posilovny, nemůžu mezi lidi, do hospod a podobných míst. To opravdu není podstatné. Jsme odsouzeni ke svobodě a máme za tohle vše odpovědnost, každý z nás.

Pandemie nám dala lekci…

Kdy se nejvíce zajímáme o své zdraví? Když ho něco ohrožuje. Vidina kariéry nám v mnoha případech zaslepila oči a takové to napětí, že se opravdu musí něco stát jsme neviděli a necítili. Kdy jindy než teď se zajímáme o zdravotníky, prodavače, doktory, hasiče, policisty a další profese, co nasazují zdraví pro jiné. Kolik roušek se našilo, aby bylo zdraví chráněno ještě více? A takto se můžu ptát do nekonečna a vždy bude na co.

Pandemie nám dala soucitnost, ale hlavně nám dala příležitost konat

Po skončení toho všeho přijde moment, kdy se udrží opravdu nejsilnější. Přijde moment, kdy řeknete, že jste se třeba něco mohli naučit, vyzkoušet nebo posunout. Já to řeknu na přímo. Kdo kritizuje, že je někdo lepší než on je SRAČKA. Proč to říkám? Protože to je pravda. Kdo může za náš neúspěch? MY… Kdo může za to, že jsme tam, kde jsme? MY… Když si vezmu klasický případ, který dobře vystihuje dnešní situaci. Každý večer se vykašlu na čištění zubů, po měsíci zjistím, že teda pekelně smrdí, ale taktéž se mi začne tvořit kaz, po půl roce zjistím, že už je to opravdu zlý a po roce už skoro není cesty zpátky. Ti, co začali s novou dovedností, už mají za sebou měsíc, možná i více. Po karanténě se nikdo nebude ptát, co jsi uměl. Budou se ptát na to, co umíš teď! Co jsi zmákl, nebo co jsi se během tohoto celého naučil.

Jestli sis nebyl schopný před karanténou najít babu, teď hniješ doma a koukáš na tři miliony seriálů a vyhazuješ čas, tak ti na jistotu řeknu, že kvalitnější chlap nebudeš a jestli vůbec, tak si najdeš holku maximálně tvojí úrovně a znova… Jestli vůbec! To samé platí o holkách.

Jestli jsi byl tlustej před karanténou, teď hniješ doma… Tak hádej, co se stane 🙂 Jsi ještě více tlustej. Tohle je doba a čas, kdy je potřeba zamakat. Teď zasej semínka a časem až teprve budeš sbírat plody své práce. Je to velice dlouhodobá investice, která se vrátí a to určitě.

Přeji hodně štěstí a zdraví při upgradování své verze na vyšší level.

Štěpán Kudláček

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *