Není to o mně, jen o zátěži

Není to o mně, jen o zátěži

Za poslední dobu zjišťuji, že málo která věc o nás ukazuje tolik, jako zátěžová vesta. Že nevíte, co to je? Zátěžová vesta je termín, možná slang označující nějakou zátěž. Je ve výsledku jedno, jestli mentální nebo fyzickou. V momentě, když nastoupíme do nové práce nestíháme téměř nic. Později už je práce tak jednoduchá, že stihneme dát i kafe. Co se stalo? Dali jsme si zátěžovou vestu o bezrozměrné hmotnosti. Během let či měsíců jsme zesílili a najednou, je ta vesta pro nás lehká. Vezmu příklad ze své zkušenosti. Když jsem v 16 letech začal prvně brigádničit, stíhal jsem jen tohle a učení. Později jsem k tomu přidal vedení kroužku a teď jsem s vzal i web s instagramem. Byť to nebylo to pravý ořechový, byl to začátek mojí další cesty. A co je hlavní… Zátěžová vesta byla zase o něco těžší a já mohl začít růst. To není zdaleka jediná věc, co mě na tomto překvapila.

“Dejte mi pevný bod ve vesmíru a otočím Zemí”

Archimédés

Během karantény jsem přišel na to, že použití takovéto zátěžové vesty má výborné benefity i v organizaci času. Na začátku karantény byla hromada času. Co jsme z povinností udělali? To nejnutnější.. Čas utekl a vlastně se nic nestalo. Při použití nějaké zátěže už jen ve formě brigády, nebo nějakého časového nátlaku, bychom jednak byli bohatší o zkušenosti, ale taky případně o finance a v neposlední řadě bychom toho stihli více. Najednou by nebyl čas prokrastinovat. A nebo rozhodně menší. Jakmile není čas prokrastinovat, tak jsme čas využili maximálně. Není prakticky možné, abychom na vše kašlali, věnovali se pořád jen hrám a seriálům a byli úspěšní, bohatí a splnili si vše, po čem toužíme. Je jen na nás, kdy opravdu dospějeme a začneme na svých snech opravdu pracovat.

Někdo může mít takovou vidinu života a v žádném případě ji nikomu neberu. Jen nebuďte hloupí a potom nekritizujte situaci u jiných lidí. Zůstaňte věrní svému lifestylu. Už jsem poznal hromadu lidí, co dokázali poradit úplně ve všem, přitom nevěděli ani zlomek toho, o čem poučovali. A ne, opravdu to není věkem. Raper, kdysi známý jako Revolta jednou řekl:”Dokud nemáš v dané oblasti takové výsledky jako já, tak mi neraď” a v tomhle má naprostou pravdu.

Problémy nezmizí, jen se zvýší jejich kvalita!

Typický případ zátěžových vest je v posilovně, tam nám to přijde úplně v pořádku. Nechci tím říct, abyste dělali jako otroci a osly, vše složitě a dřeli, až teče krev. Jsme lidi, nejsme stroje. Tvrdou práci nechme strojům a pracujme hlavou. Myslím, že čtenáři tohoto blogu mě už pochopili 😉 A uléhat potom do postele s krásným pocitem je k nezaplacení. Navíc, jakmile přijde nějaká krizová situace, budeme zvyklí pracovat pod tlakem a nebude nám to dělat takový problém, jako by mohlo dělat, kdybychom na to nebyli aspoň trochu připraveni. Toto je teda takový můj malý tip na karanténní časy a snad to někomu něco dalo 😀

Hezký den, ŠK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *