Nemáš se rád? Necháš se sebou vytírat? Přečti si tohle!

Nemáš se rád? Necháš se sebou vytírat? Přečti si tohle!

Tímhle příspěvkem budu alespoň okrajově navazovat na předešlý článek o práci. Začaly prázdniny a mnoho lidí okolo mě si začalo hledat brigády, zdroje příjmů, a to mě samozřejmě těší. Co mě ale těší méně, je to, že se vytratila taková ta osobitá hodnota.

Máš pocit, že po tobě jen šlapou a je ti blbé něco říct, protože…? Jestli ses s tímto v minulosti setkal nebo se stále setkáváš, čti dál. V tomto článku ti krom jiného povím i můj příběh ztracení hodnoty a jak jsem ji později opět našel.

Celý problém, co se týče neúcty k sobě, je jednak tím, že jsme ještě staré vzorce nevymazali a taky tím, že se necháme dost ovlivňovat. Téma tohoto článku mě napadlo v nedávné době, kdy sám trochu bojuji se svou psychickou stránkou, přesněji řečeno, právě s touto neúctou a nedostatkem sebelásky. Když si tyto dvě slova rozebereme, dostaneme: SEBE|LÁSKA, NE|ÚCTA. Prvně se tyto slova k sobě ne tolik hodí, v bližším vytrhnutí z kontextu však vidíme, jak na sebe navazují. Nebudeš-li si vážit své hodnoty, nebudeš se mít rád/a. Kdo by tě potom měl mít rád, když se nemáš rád/a sám/a? Tahle věta může být dosti kýčovitá, nicméně zamysli se ještě jednou a tuhle větu si znovu přečti. Už to vidíš? Když lidi právě tohle vycítí, půjdou na dřeň a budou využívat právě téhle slabosti.

Jestliže jsi hubený kluk a tvé jediné přání je přibrat, asi si nebudeš nalhávat, že jsi svalnatý…

Afirmace, jakožto opakování si mantry pořád dokola, může být sice účinná, ale teprve v momentě, kdy sama hlava a tělo je schopno tomu všemu uvěřit! Postup k tomu, aby si v tomhle člověk trochu věřil je dlouhý a docela i těžký. Výsledek ale stojí za to (Pomohl i mně). Jestli se nemáš rád/a za cokoliv, změň přístup. Nikdy nebude prvně sebevědomí, pak úspěch a pak činy. Vždy je postup obrácený. Uznám, že mám problém –> začnu něco dělat –> po nějaké době přichází první výsledek –> může nastat sebevědomí –> zvětší se sebeláska.

¤ DĚLAT ¤ BÝT ¤ MÍT

Tohle ovšem není podmínka. Mnoha lidem pomáhá si na papír napsat seznam věcí, které se povedly a na konec celého listu napsat:

“S láskou (doplň jméno)”

Tohle už v nás tu lásku může evokovat daleko více.

Dobře, a jak to souvisí s tím zametáním?

Jednoduše… Nemáš jako osoba svou úctu k sobě, tudíž sebelásku, tak ten člověk ti ji dá v pěkným přístupu k tobě. Samozřejmě, emotivně nám to vyplňuje díru, kterou tam máme, a pak děláme zvesela vše, co po nás chce. Jde o základ manipulace s lidmi. ÚPLNĚ STEJNĚ FUNGUJÍ MÉDIA, proto jsou lidi tak snadno zmanipulovatelní. To ovšem není vězení. Z každého se dá uniknout 😉 Já jsem takový zlom udělal před nějakou dobou taky. Byl jsem velmi lehce ovlivnitelný a dost lidí si ze mě opravdu dělalo služku. Štěpán tu pro ně byl vždy, ale málo kdo tu byl pro mě, když jsem to opravdu potřeboval. A tak jednoho dne, po velkém takovém mládeneckém zklamání, jsem to začal vše řešit malinko jinak. Začalo se škrtat. Člověk, se kterým jsem nesouhlasil, tomu jsem to řekl. Už mi nedělalo problém říct, že je někdo ***** nebo *****, když tomu tak opravdu bylo. Najednou jsem si začal vážit sám sebe daleko více a dnes to, co není přítelkyně, rodina nebo já, to pro mě není tolik podstatné. Nezajímá mě ani to, kdo si co povídá. Ale ani vyléčený narkoman není nikdy na 100 % vyléčený. Občas se to vrací, ale to bude nejspíše u každého člověka. Naši minulost nikdy nesmeteme a vždy tam bude nějaká malá část, která nás poznamenala a občas se bude vracet.

Buďto se rozhodneš, že už to takto dále nenecháš, nebo ti dá život lekci, která bude bolet o to více. Je to otázka volby, stejně jako vše. Tyhle webovky nedělám, abych si nějak mastil ego. Tyhle webovky vznikly kvůli tomu, abys nemusel dělat chyby, které jsem už třeba jednou udělal já či mnoho dalších lidí na této scéně. A jestli se ti někdy zdá, že je vše opravdu na hovno… Pamatuj si tuhle větu: VŠECHNO JE, BYLO A BUDE FAJN! Jestliže je teď všechno špatně, asi nás to připravuje na něco, co by mohlo přijít nebo co přijde… I já na to občas zapomenu, nicméně je důležité se na cestu pozitivního myšlení vrátit, protože to je a vždy bude správná cesta a správný přístup…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *